Opinie o Kratki Zibi 12kW

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Wkład jest przeznaczony do zabudowy, dlatego możemy sami zdecydować, jak ma ona wyglądać. To daje pewność, że kominek będzie dopasowany do wystroju wnętrza. To solidny model, który wykazuje podwyższoną odporność na działanie bardzo wysokich temperatur (do 800 st. C). Regulacja dopływu powietrza wtórnego sprawia, że emisja szkodliwego CO do atmosfery jest ograniczona.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda piecyk jest solidny i szybko ogrzewa pomieszczenie, ale wielu osobom nie odpowiada to, że nie ma popielnika. Potwierdzeniem są wydawane o Kratki Zibi 12kW opinie. Z tego powodu utrzymanie kominka w czystości może okazać się trudniejsze, niż początkowo oczekiwaliśmy.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo że kominek nie jest bez wad, cieszy się popularnością. Po zamontowaniu go pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Obserwowanie płonącego w palenisku ognia pozwala się odprężyć i zapomnieć o stresujących sytuacjach. Nominalna moc piecyka wynosi 11 kW, a jego sprawność cieplna jest równa 80%. To gwarantuje efektywne ogrzewanie pokoju.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zastosowanie materiału Acumotte

Komora spalania została wyłożona specjalnym materiałem Acumotte. To szamotowo-betonowa mieszanka, która zapewnia lepszą akumulację ciepła i podwyższanie temperatury wewnątrz piecyka. Co więcej, takie rozwiązanie wpływa również na bardziej efektywne dopalanie substancji, które wydobywają się podczas palenia w kominku. Dzięki materiałowi Acumotte spalanie jest bardziej ekologiczne, poza tym ciepło w pomieszczeniu utrzymuje się przez dłuższy czas. Warto wspomnieć, że cena Kratki Zibi 12kW nie jest wygórowana, więc warto zastanowić się nad zakupem tego modelu.

 

 

Deflektor

Kominek wyposażono w deflektor, czyli odpowiednio ukształtowany element, który znajduje się nad paleniskiem. Ma on pozytywny wpływ na odbieranie ciepła ze spalin i wykorzystywanie go do maksimum, a w dodatku zwiększa temperaturę w komorze spalania. Nie można nie wspomnieć o tym, że zastosowanie deflektora zaburza ruch spalin i miesza znajdujące się w nich resztki z powietrzem, w efekcie czego się dopalają. Element ten zwiększa sprawność kominka, wydłuża jego trwałość i ogranicza ilość powstającej podczas palenia sadzy.

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Z kominka można bez przeszkód korzystać tak często, jak jest to konieczne, gdyż gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Wkład jest szczelny, ponieważ został starannie zespawany w osłonie gazu szlachetnego. Dowodem na to jest przeprowadzony test Kratki Zibi 12kW. Wszystkie stalowe elementy konstrukcji zostały wycięte laserowo, z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń, a następnie wygięto je przy pomocy giętarki CNC. Front kominka zabezpieczono żaroodporną ceramiką, która nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury, jaka powstaje w palenisku.

 

Montaż w narożniku

Kominek jest przystosowany do montażu w narożniku pomieszczenia, więc z pewnością nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni. Ma on regulowane nóżki, co daje możliwość odpowiedniego wypoziomowania (do 40 mm). Ważne jest, że w drzwiczkach znajduje się boczna szyba. To pozwala na swobodne oglądanie płonącego w palenisku ognia (także, gdy nie siedzimy naprzeciwko kominka).

 

Łatwe mycie szyby

Utrzymanie szyby w drzwiach w czystości nie jest trudne, na co wpływa m.in. specjalna konstrukcja wkładu. Potrzebne do spalania powietrze jest doprowadzane tylko z zewnątrz budynku, a nie z pomieszczeń. Jest ono pobierane przez króciec dolotu i dostarczane specjalnymi kanałami, a jednocześnie równomiernie rozprowadzane na szybie. To chroni ją przed osiadaniem zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ