Opinie o Kratki Koza AB Stal FI 150

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Korpus wkładu jest wykonany z wysokogatunkowej stali, podobnie jak sam front. To daje gwarancję, że kominek przez długi czas będzie elegancko się prezentował i nie jest podatny na działanie wysokich temperatur. Za sprawą obrotowego rusztu usuwanie popiołu nie jest kłopotliwe, a system czystej szyby zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń na wewnętrznej stronie przeszklenia w drzwiach.

 

Najważniejsze wady:

Osoby mieszkające w domach z systemem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, powinny poszukać innego kominka. Wszystko przez to, że model nie jest przystosowany do instalacji w takich budynkach. Sprawdzając opinie Kratki Koza AB Stal FI 150 można też wywnioskować, że według niektórych użytkowników palenisko jest za małe.

 

Werdykt: 9.2/10

Choć nie jest to idealny piecyk, może się dobrze sprawdzić jako dodatkowe źródło ogrzewania w domu. Jego sprawność cieplna wynosi 78%, a moc nominalna to 8 kW. Kominek może być dodatkowym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Pasuje on zarówno do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i retro.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Potrójny system doprowadzania powietrza

To, co wyróżnia kominek to potrójny system doprowadzania powietrza do paleniska. To pierwotne trafia pod ruszt, a wtórne jest dostarczane poprzez otwory w tylnej ścianie wkładu. Piecyk wykorzystuje także system czystej szyby, czyli kurtynę zapewniającą stały dopływ powietrza przy szybie. Znacząco ułatwia to utrzymanie przeszklenia w czystości, gdyż zmniejsza do minimum ryzyko osiadania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, takich jak cząsteczki sadzy. Również test Kratki Koza AB Stal FI 150 udowodnił, że mycie szyby nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Wiele sposobów montażu

Model możemy zamontować w wielu różnych miejscach w pomieszczeniu. Nie trzeba się obawiać, że będzie on ograniczał wolną przestrzeń lub utrudni swobodne poruszanie się po pokoju. Kominek ma regulowany wylot spalin, który można umieścić z tyłu lub w jego górnej części. Decydując się na drugie rozwiązanie wystarczy dokupić specjalną zaślepkę, którą zamontujemy na górnej płycie.

 

Wygoda użytkowania

Są osoby, które obawiają się, że rozpalanie ognia w kominku czy regularne czyszczenie paleniska okażą się mało przyjemnymi czynnościami. Jednak nie dotyczy to modelu oferowanego przez markę Koza. Sami możemy wybrać, jakie paliwo będzie wykorzystywane do palenia. Może to być sezonowane drewno liściaste (polana nie mogą być dłuższe niż 25 cm), ewentualnie brykiet węgla brunatnego. Obrotowy ruszt znacząco ułatwia usuwanie popiołu, a wbudowany dolot powietrza z zewnątrz o dużej średnicy pozytywnie wpływa na efektywność spalania. Paląc w kominku nie musimy często dokładać drewna, co mogłoby być uciążliwe. Palenisko zostało wyłożone materiałem akumulującym ciepło (Acumotte), więc wysoka temperatura długo się w nim utrzymuje.

 

Ciekawy design

Kominek oryginalnie się prezentuje. Co ważne, sami możemy zdecydować, w jakim kolorze będzie obudowa. Do wyboru są dwa odcienie, czyli czerwony i biały, każdy z nich ładnie kontrastuje z czarnym frontem. Szyba w drzwiach jest duża i zaokrąglona, co dodaje piecykowi nowoczesności. Po montażu kominka wnętrze stanie się bardziej przytulne i domownicy chętniej będą w nim przebywać. Obserwowanie palących się polan sprzyja relaksowi i wyciszeniu, w dodatku przy piecyku można szybko się ogrzać. Dodatkową zachętą do zakupu jest atrakcyjna cena Kratki Koza AB Stal FI 150.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ