Opinie o Hajduk Volcano

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeanalizowane opinie Hajduk Volcano są dowodem na to, że jedną z najważniejszych zalet kominka jest jego solidność. Korpus został wykonany ze stali, a wszystkie elementy wycięto przy pomocy laserowych wycinarek 2D oraz 3D. Szyba w drzwiach nie jest podatna na działanie wysokich temperatur i dodatkowo bardzo łatwo się ją czyści.

 

Najważniejsze wady:

Nie wszystkim konsumentom odpowiada to, że wkład należy samodzielnie zabudować. Choć daje to możliwość doboru najbardziej odpowiednich materiałów czy zdobień do wykonania obudowy, część osób wolałaby tego uniknąć i zaoszczędzić czas.

 

Werdykt: 9.3/10

Kominek wyróżnia się solidnością i efektywnym działaniem. Krótko po rozpaleniu ognia w palenisku w pomieszczeniu robi się przyjemnie ciepło. Co więcej, za sprawą wkładu pomieszczenie staje się bardziej eleganckie. Płomienie można oglądać przez szybę frontową i boczną, więc nie musimy siedzieć naprzeciwko kominka. Piecyk może być zamontowany w domu z systemem wentylacji mechanicznej.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jet Stream Superior

Wkład wykorzystuje Jet Stream Superior, czyli specjalny system doprowadzenia i rozdzielenia powietrza z zewnątrz, z dwoma regulatorami prędkości spalania. Dzięki niemu można precyzyjnie sterować całym procesem spalania, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Powietrze pierwotne jest doprowadzane przez popielnik, a wtórne do górnej, tylnej części paleniska. Z tego względu rozpalanie pierwszego, jak i kolejnych załadunków drewna jest znacznie łatwiejsze. W dodatku spalanie staje się bardziej ekologiczne, a jednocześnie ekonomiczne.

 

 

System Clear View

Jak wykazał test Hajduk Volcano, mycie szyby w drzwiach nie sprawia żadnego problemu, gdyż nie osiada na niej sadza oraz inne zanieczyszczenia. Jest to możliwe za sprawą systemu Clear View, czyli samoczyszczenia. Od wewnątrz przeszklenie w drzwiczkach jest pokryte warstwą tlenków metalu, w ten sposób podczas palenia w kominku dochodzi do zjawiska pyrolizy. To inaczej reakcja chemiczna polegająca na rozpadzie związków pod wpływem wysokiej temperatury. Cząsteczki sadzy, które osiadają na szybie, szybko się od niej odrywają, a następnie dopalają w palenisku.

 

Trwałość

Piecyk jest trwały i może być regularnie używany przez długi czas. Stalowo-szamotowa konstrukcja nie jest podatna na działanie bardzo wysokich temperatur czy uszkodzenia mechaniczne. Do łączenia poszczególnych elementów konstrukcji wykorzystywane są roboty spawające, a samo spawanie odbywa się w osłonie gazu szlachetnego. Z tego względu spoiny są nie tylko estetyczne, ale również szczelne. Podczas mocowania czopucha do korpusu nie stosuje się żadnych śrub ani dodatkowych materiałów uszczelniających. Wkład ma mechanizm Cling z otworem rewizyjnym dostępnym od wewnętrznej strony paleniska. Znacząco ułatwia on przeprowadzanie prac serwisowych i zapobiega konieczności demontażu obudowy (co nierzadko przyczynia się do jej zniszczenia). Mimo tak wielu nowoczesnych rozwiązań cena Hajduk Volcano nie jest uważana za zbyt wysoką.

 

Odzyskiwanie gorącego powietrza ze spalin

Kominek jest zbudowany tak, że pozwala na odzyskiwanie znacznej ilości gorącego powietrza ze spalin, co zwiększa jego efektywność. Na zwiększony odzysk ciepła pozwala rura płomienica, która przechodzi przez wysoki czopuch paleniska. Piecyk jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą ogrzać pomieszczenie i nie zużywać przy tym bardzo dużej ilości drewna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ