Jaki fotel do komputera wybrać? Ranking TOP 5

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Ośmiogodzinny dzień pracy przy komputerze jest dziś normą. Wygodny fotel do komputera dla pracowników biurowych jest kluczem do pomyślnego funkcjonowania całej firmy. Przy prawidłowej organizacji ergonomii miejsca pracy znacznie poprawia się wydajność pracy. Funkcjonalne i ergonomiczne krzesło to nie tylko element wnętrza, ale także mebel, który przyczynia się do wzrostu produktywności pracowników.

 

Odpowiednio dobrany fotel to ulga dla kręgosłupa 

Siedząc na niewłaściwie dobranym fotelu nasz organizm dosłownie „cierpi”. Przede wszystkim narażamy kręgosłup szyjny, lędźwiowy, mięśnie szkieletowe, nadgarstki, stawy łokciowe. Jak wybrać odpowiednie krzesło komputerowe, aby uniknąć tych wszystkich problemów?

Idealny projekt krzesła biurowego zawiera pięcio belkową podporę osadzoną na kółkach. Pamiętaj, że koła to „najsłabszy punkt” w tanich modelach. To jednak nie jedyna różnica pomiędzy wygodnym fotelem komputerowym a zwykłym krzesłem:

• oparcie – powinno mieć wklęsły kształt zapewniający pewne podparcie pleców oraz posiadać regulację nachylenia,

• podłokietniki – regulowana wysokość i szerokość,

• siedzisko – najlepiej jeśli będzie miękkie i elastyczne, z regulacją wysokości,

• pokrycie siedziska i oparcia – materiały oddychające, 

• zagłówek.

 

Ergonomiczny kształt, specjalna rolka lub wygięcie podążające za linią pleców w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, pozwalają łatwo dopasować oparcie do kształtu twojego ciała. Więcej o profesjonalnych modelach foteli obrotowych, przeznaczonych do pracy z komputerem, możesz przeczytać tutaj – https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe.

 

Czym powinien charakteryzować się komfortowy fotel do komputera?

Przed wyborem krzesła komputerowego należy zwrócić uwagę na materiał krzyżowy i materiał rolki. Poprzeczka to system nóg krzesła biurowego, na których mocowane są kółka. W krzesłach biurowych z niskiej półki cenowej jest wykonana z tworzywa sztucznego, a w droższych modelach z metalu.

Wybierając rolki, należy zastanowić się, na jakiej powierzchni krzesło będzie użytkowane. W przypadku twardej podłogi lepiej wybrać rolki z miękką powłoką. Jeśli na podłodze znajduje się dywan lub inny miękki materiał, najlepszym wyborem są rolki z twardego plastiku. Wysokość krzesła biurowego można regulować za pomocą regulatora mechanicznego – aby zmienić wysokość, należy przekręcić obrotową dźwignię. Ta opcja jest obecna w niedrogich krzesłach biurowych. 

Podnośnik gazowy to mechanizm nowocześniejszy i wygodniejszy. Po naciśnięciu przycisku różnica ciśnień przenosi gaz z jednej komory do drugiej, a krzesło można podnieść bez żadnego wysiłku. Jeśli naciśniesz dźwignię podczas siedzenia na krześle, ciężar ciała spowoduje odprowadzenie gazu z powrotem do dolnej komory, a krzesło się obniży. Obecnie mechanizm regulacji wysokości podnośnika gazowego znajduje się w większości krzeseł biurowych. Kupując, zwróć uwagę na maksymalną wagę, jaką może wytrzymać zainstalowany podnośnik gazowy.

Wiele krzeseł biurowych (poza najprostszymi) umożliwia regulację oparcia. To ważne, ponieważ pozwala dostosować krzesło do własnych potrzeb. W prostych modelach pochylenie reguluje się, obracając rączkę boczną, a w bardziej zaawansowanych modelach mocuje się je jednym naciśnięciem dźwigni. Krzesła biurowe, krzesła do gier i droższe krzesła komputerowe mają również mechanizm kołysania. Pozwala on rozsiąść się w fotelu, aby zrobić sobie przerwę w pracy.

Większość krzeseł biurowych posiada podłokietniki. Pozwalają ustalić pozycję rąk i przyjąć prawidłową postawę. Jednak dla osób o niskim lub bardzo wysokim wzroście standardowa pozycja podłokietników może być niewygodna. Dlatego dla uzyskania maksymalnego komfortu lepiej kupić krzesło biurowe z regulowaną wysokością podłokietnika.

Najciekawsze modele foteli biurowych

W tym zestawieniu prezentujemy najciekawsze modele foteli komputerowych.

 

• Fotel Profim LightUp 230 fotel obrotowy

To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają ergonomicznych krzeseł w rozsądnej cenie. Innowacyjne podparcie lędźwiowe pozwala na regulację wysokości i głębokości fotela. Ten zapewnia pełne podparcie dolnego odcinka kręgosłupa. Kółka nadają się do wszystkich rodzajów wykładzin podłogowych. Dostępne modele posiadają materiałową tapicerkę oparcia i siedziska.

LightUp to nowoczesne krzesło obrotowe o doskonałym stosunku jakości do ceny. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają krzeseł ergonomicznych i ekonomicznych. Montowane są tu dwa rodzaje oparcia: tapicerka z siatki i tkaniny. Wersja z tkaniny zapewnia miękkie i wygodne wsparcie. Do wyboru jest kilka kolorów, dzięki czemu fotel doskonale sprawdzi się w wielu wnętrzach.

 

• Fotel Profim LightUp 230SL NX-10 fotel obrotowy

Obrotowe krzesło biurowe LightUp firmy ProfiM zachwyca swoją prostotą i wygodą. Wszystkie modele z tej serii posiadają w standardzie mechanizm synchroniczny, który wspiera „zdrowe siedzenie”. Fotel ma siedzisko tapicerowane, oparcie siatkowe, mechanizm synchroniczny. Obecna jest też regulacja głębokości siedziska i pochylenia. W przypadku tej serii klasyczne biurowe tradycyjnie czarne elementy plastikowe zostały zastąpione jasnoszarym kolorem, co nadaje krzesłom nowego, bardziej miękkiego charakteru. Jest to odpowiedź na popularny trend we wnętrzach biurowych, by były bardziej zachęcające i „domowe”, tworząc bardziej zrelaksowaną i kreatywną przestrzeń do pracy. Krzesło nadaje się w 95% do recyklingu. Jego przyjazny charakter dla środowiska potwierdza Blue Angel, jeden z najstarszych certyfikatów środowiskowych.

 

• Fotel nr Profim Fotel Raya 21

Specyfiką tego modelu jest nowoczesny mechanizm z możliwością ręcznej regulacji w zależności od wagi użytkownika. To intuicyjnie regulowany mechanizm, który automatycznie dostosowuje się do wagi użytkownika. To rozwiązanie jest odpowiednie w przypadkach, gdy kilka osób pracuje na przemian w tym samym miejscu pracy. Po zwolnieniu mechanizmu fotelik pozostaje w poprzedniej pozycji. Mechanizm uruchamia się dopiero po tym, jak siedząca osoba zaczyna się pochylać.

 

• Fotel Grospol Ioo BS fotel obrotowy

Ten fotel ma siedzisko z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym lub jasnoszarym; gięta sklejka liściasta, wylewana na zimno pianka poliuretanowa – gęstość 70 kg/m³. Jest tu też specjalna krzywizna siedziska w strefie kolan dla większego komfortu. Wyposażone w standardowy podnośnik gazowy. Charakterystyczną cechą jest minimalistyczne wzornictwo.

 

• Fotel Profim Trillo Pro 30ST Hoker

Ten fotel przeznaczony jest do biur w których na jednym fotelu pracuje po kilku pracowników lub sam użytkownik często przemieszcza się z fotelem po powierzchni biura. Ten model fotela jest nie tylko lekki, ale też bardzo wygodny. Ergonomiczna budowa i projekt odporny na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, czynią z niego doskonały produkt dla pracowników biurowych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ